Haber

Kaç tane deprem ölümü var? 19 Şubat depreminde kaç kişi öldü? 10 ili vuran depremde kaç kişi hayatını kaybetti?

Deprem kaç ölüm Sorusu beyin sarsıntısı ile ilgili en sık sorulan soruların ortasında yer alıyor ve vatandaşlar tarafından sürekli araştırılıyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço her geçen dakika daha da ağırlaşıyor. Deprem 10 ilde büyük hasara yol açarken, arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Peki, depremde kaç ölü oldu? 19 Şubat depreminde kaç kişi öldü? 10 ili vuran depremde kaç kişi öldü?

DEPREM ÖLÜ SAYISI KAÇ OLDU?

Depremin ilk anından itibaren yürütülen arama kurtarma çalışmaları devam ederken, can kaybı da artıyor. Depremde şimdiye kadar 35 bin 418 kişi hayatını kaybederken, 105 bin 505 kişi de yaralandı. Yıkılan bina sayısı ise 6 bin 444 oldu. Depremden etkilenen illerden 195 bin 962 afetzede tahliye edildi.

Olağanüstü hal ilan edildi

Toplamda 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda İnanılmaz Hal Kararı görüşüldü. Meclis’te yapılan oylamayla bölgede 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmesi kabul edildi. İlk olarak 10 il için İnanılmaz Devlet Uyum Kurulu kurulacak.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ OKULLARDA DEVAMLILIK KURALI KALDIRILDI

Depremden etkilenen 10 ildeki okullarda öğrenim gören öğrenciler, istedikleri illerdeki okullara geçiş yapabilecek. Ayrıca deprem bölgesinde bulunan okullarda 2. aşamaya devam şartı aranmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu