Ekonomi

PTT, deprem bölgesinde bankacılık faaliyetlerine devam ediyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından 13,5 milyon vatandaşın ihtiyacını karşılamak için çeşitli kurumlar da kendi uzmanlık alanlarında yardım sağlıyor.

Seyyar PTT araçları bölgedeydi

PTT AŞ, lojistik güçlendirmenin yanı sıra bankacılık işlemlerini de gerçekleştirmek amacıyla Portatif PTT araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.

Kurum, Adana’da 1, Adıyaman’da 5, Diyarbakır’da 3, Gaziantep’te 7, Hatay’da 6, Kahramanmaraş’ta 7, Malatya’da 2, Osmaniye’de 4 ve Şanlıurfa’da 4 mobil araçla vatandaşlara hizmet veriyor. sağlar.

ücretsiz nakliye hizmeti

Depremden etkilenen vatandaşlar için ücretsiz kargo hizmeti veren PTT, gönderileri anında bölgeye ulaştırıyor.

ATM’lere nakit yenileme işlemleri sağlanmaktadır.

Ayrıca bölge vatandaşlarının bankacılık süreçlerinde yaşadıkları sorunlara da odaklanan şirket, çalkantılı bölgede yer alan ATM’lere nakit ikmal işlemlerini gerçekleştiriyor.

Lojistik güçlendirme çalışmaları

PTT AŞ, AFAD ile ortak çalışmaları kapsamında depremden etkilenen illere lojistik takviye sağlamaya da devam ediyor.

AFAD düzenlemesinde ekipman temini

AFAD Başkanlığına bağlı 27 il deposu ve 53 dayanak deposundan depremin ilk anından itibaren depremden etkilenen 10 bin tır için barınma malzemeleri (çadır, nevresim takımı, ısıtıcı, battaniye ve mutfak gereçleri) sevk edildi.

PTT AŞ’nin konukevleri valilerin emrinde

Ayrıca valilikler tarafından yapılan kurumsal atama talepleri için gerekli zemin ve yardım sağlanırken, PTT AŞ’ye ait 1.101 yataklı ve 529 odalı misafirhaneler valiliklere tahsis edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu